Istorija

Istorija 

Reklamos ir marketingo darbų paroda IDĖJA atsirado 2004 m. Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto dėstytojos dr. Audros I. Mockaitis iniciatyva. Per pirmuosius trejus metus projekte savo teorinės ir praktines žinias tobulino daugiau nei 650 marketingo kursą išklausiusių studentų.
Projektą organizuoja ir įgyvendina Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto iniciatyvių studentų grupė, globojama universiteto Marketingo katedros ir VšĮ “Verslo mokymo metodinis konsultacinis centras“. IDĖJOS organizatoriai yra per kelerius metus susiformavęs kolektyvas, visi jie yra anksčiau dalyvavę parodoje, kasmet prie organizatorių prisijungia naujų narių - taip užtikrinamas nuolatinis patirties perdavimas ir renginio tęstinumas.
Nuo 2004 m. išsiplėtė ne tik rėmėjų ratas, - buvo užmegzti ryšiai su daugiau nei penkiasdešimčia įmonių, - bet ir parodos geografija, pritraukiant daugiau dalyvių iš įvairių Lietuvos ir užsienio aukštojo mokslo įstaigų.
2004-2007 m. studentų darbus bei pačių produktų aprašymus bus galima peržvelgti IDĖJOS interneto svetainėje.

IDĖJA gimė 2004 m. Jau pirmaisiais metais „Idėja 2004“ pritraukė nemažai žinomų įmonių, kurios sutiko paremti renginį. Pirmosios IDĖJOS „Grand Prix“ laimėtojai – vibrožadintuvo „Kuti“ kūrėjai – buvo apdovanoti praktika reklamos agentūroje „Adell Saatchi & Saatchi“ (dabar – „Adell Taivas Ogilvy“).

2005 m. IDĖJAI buvo dar sėkmingesni, sulaukta didesnio rėmėjų bei dalyvių dėmesio. Renginio partneriais sutiko tapti „Bitė Lietuva“, „UAB Palink“, „Litexpo“, reklamos agentūros „Euro RSCG MIA“, „Kredo R“ bei kitos. Prie komandų dalyvių iš Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto prisijungė ir kitų universitetų komandos.

2006 m. renginiui dėmesio ir genialių idėjų taip pat netrūko. Absoliučiais lyderiais 2006 metų parodoje tapo EF antrakursių komanda "LVL Technologies", kurie pristatė originalaus dizaino, išskirtinio patogumo kompiuterinę pelę, ne tik turinčią visas šiam produktui būtinas savybes, bet ir dėl specialios elastingos konstrukcijos ir panaudotų medžiagų prisitaikančią prie kiekvieno delno formos. Ši idėja sulaukė ypatingo komisijos narių ir parodos lankytojų dėmesio. "LVL Technologies" vėliau pasižymėjo ir Šiaurės miestelio technologijų parko rengiamame Verslo plano turnyre kaip inovatyviausia komanda. Renginį rėmė tokios įmonės kaip "DDB Vilnius", "Snaigė", "Vilniaus baldai", "Baltic Optical Disc".

2007 m. IDĖJA įgijo dar didesnį mastą tiek dalyvių, tiek rėmėjų skaičiumi ir persikėlė į LITEXPO parodų centrą Vilniuje. Viena reikšmingų praėjusiais metais įdiegtų naujovių, sumanyta siekiant labiau priartinti studentus prie realių verslo problemų ir glaudžiau bendradarbiauti su verslo praktikais, semtis iš jų patirties - galimybė vystyti įvairių verslo bendrovių tobulinimui pateiktas gaminių koncepcijas. Verslo problemų teikėjomis ir su pateiktomis probleminėmis idėjomis dirbančių komandų konsultantėmis bei vertintojomis ir prizų steigėjomis pernai tapo UAB „BMK“, UAB „Čilija“ ir UAB „Dvarčionių keramika“.

2008 metai mums buvo itin sėkmingi. Sulaukėme rekordinio komandų dalyvių skaičiaus. Užsiregistravo lygiai 100 komandų. Taip pat džiugu, kad sulaukėme ir užsienio studentų dėmesio – turėjome ERASMUS programos studentų komandą. Taip pat labai džiaugiamės, kad pernai mums pavyko išleisti savo leidinį, kuris sulaukė daug dėmesio iš studentų, komisijos narių, projekto partnerių ir buvo labai gerai įvertintas.

2009 metais paroda sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus, buvo užregistruotos 102 unikalių produktų idėjos, kurias pateikė įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandos. Priešingai nei ankstesneis metais, kuriais aukštųjų mokyklų marketingo disciplinos dėstytojai atliko tik konsultavimo funkciją, 2009 metais jie vertino studentų darbus ir atrinko 40 komandų į finalinę parodą vykusią Litexpo parodų rūmuose.  Be to, studentams buvo pasiūlyta pasisemti minčių devyniuose praktiniuose seminaruose, kuriuose patirtimi dalinosiu reklamos ir marketingo sričių verslo atstovai iš „Tele2“, „TNS Gallup“, „Coffee Inn“, „Gaumina“, „Milk“, „Partizanas“, „AJ Šokoladas“, „CV Rinka“, „Interneto Marketingo Laboratorija“.